Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityk Plików Cookies. Moesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglšdarce. OK, rozumiem
Klub MX-3 Drivers Forum :: Zobacz temat - Poduszki pod silnik
Przejdz do forum Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Klub MX-3 Drivers Forum Strona Główna
Strona główna Grupy Szukaj Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Poduszki pod silnik
Autor Wiadomość
presco 
Moderator



Pojazd: Mitsu Space Star 1.2 CVT
Piwa: 10 piwa
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 1057
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-09-06, 11:48   Poduszki pod silnik

W temacie wszystko o poduszkach pod silnik, jakie firmy polecacie, czy poduszki poliuretanowe są lepsze od zwykłych itp.

Ja ze swojej strony polecam poduszki http://tedgum.pl/sklep/in...8_975_2057_5413 mam wymienioną przednią i myśle nad wymianą tylniej.

Wymiana poduszek pod silnik może wyelminować problem szarpania przy ruszaniu i zmianie biegów wiec polecam przyjźeć się Waszym :)
_________________

 
 
     
Makiaweli 
Mechanik



Pojazd: 1.6 DOHC '97
Piwa: 25 piwa
Wiek: 39
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 1658
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-27, 07:37   

ja ostatnio wymieniłem przednią i tylną
i szarpanie ustało ale minimalnie , okazało się że jeszcze prawa jest na wykończeniu więc myślę że jak wymienię to powinno być już ok

a poduszki do tedgumy jakoś nie mam przekonania po roku już się trochę naderwała
założyłem na przód NOK i wyglądała lepiej niż z Tedgumy
a na tył Yamato ta z kolei miała więcej gumy niż oryginał więc też wyglądała porządnie
za rok czy dwa będę wiedział jak się sprawują

z racji tego że zamienniki są słabe i szybko siadają
w miejsca puste w poduszce zaaplikowałem klej do szyb żeby trochę je wzmocnić
jak na razie jest ok okaże się za jakiś czas

[ Dodano: 2011-10-31, 16:04 ]
ostatnia poducha wzmocniona.

tak wygląda po zakupie



wszystkie wolne przestrzenie w poduszce wypełniłem klejem do szyb



tylko tak spostrzegłem że do poduszek nie trzeba stosować żadnych aktywatorów ani primerów wręcz nawet lepiej się trzyma bez niego , kwestia pewnie kleju.
Jeśli ktoś zamierzałby takie coś zrobić to musi wybrać klej który można kłaść na zimno bez podgrzewania
Albo podjechać do warsztatu gdzie wklejają szyby i tam za 10 czy 20 pln gość na pewno wypełni nam te poduchy


a to poduszka gotowa



niestety przy wymianie przedniej i tylnej nie miałem tyle czasu żeby czekać aż wyschnie dobrze i po 24 musiałem włożyć
A z racji na grubą warstwę kleju dobrze jest odczekać parę dni ( 3 - 4 dni a tydzień jest w sam raz).
Jak wyschnie dobrze nadmiar kleju zostanie wycięty tak dla estetyki.
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2011-10-31, 22:34   

ale patent :) ja na szybko wymieniałem tylnią, bo szarpała jak szalona :P ruszanie z 4tys obr i... trzęsienie ziemi było <boisie>

nie miałem czasu kompletnie, więc musiałem kupić jc auto :P okazało się, że kompletnie nie pasuje poducha, a system pokazuje ją jako do mazda 323f mx3 mx6 xedos6 ford probe :shock:

na warsztacie pospawali mi mocowanie poduchy z tej poprzedniej, bo było ok i wbiliśmy w stare mocowania gume z nowej poduchy, która wyglądała jakby była nie od tego samochodu wogóle :P gumy nie powiem, bo sporo jest, sztywnośc trzyma tylko mocowanie jakieś z kosmosu wzięte

ogólnie zauważyłem, że jc auto to najgorszy szajs na rynku chyba, bo kiedyś już inne graty chcieli mi zamontować tej "firmy" i okazało się, że nic do niczego nie gra

od jakiegoś czasu (odkąd mam tą Madzie) zamawiam tylko w CarSpeed, i żeby się waliło paliło gdzie indziej nie kupię, chyba że mają w ic na stanie coś naprawdę dobrego
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
Makiaweli 
Mechanik



Pojazd: 1.6 DOHC '97
Piwa: 25 piwa
Wiek: 39
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 1658
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-11-01, 10:46   

JC to najtańsza chińszczyzna i szajs jaki można kupić dlatego tego się nie kupuje
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2011-11-01, 14:50   

wiem, dlatego tylko ta poduszka jest jc

cukierki wymieniałem na oem mazda amory tokico (kayaba pod inna nazwą) a sprężynki h&r reszta jak łącznik stabilizatora itp jakieś japońskie dobre marki ctr itp

w przyszłości i tak albo zmiana budy albo ta będzie na racing więc poduszka z jc i tak pójdzie na śmietnik
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
mmmmm :)

Pojazd: 1.8 v6
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 107
Skąd: Lubań
Wysłany: 2013-12-01, 19:34   

Panowie czy przednia poducha jest taka sama w 1.6 i 1.8?? kurde bo oglądałem te zdjęchttp://tedgum.pl/skl...63de44a508ab3ie i jestem pewny że u mnie ta podstawka do której zamocowane są sróby jest wyższa o około 2 centymetry
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group Mapa Forum
Style by Kubik & chabas for www.mx-3.pl
Copyright © 2010 - 2017
Nasi partnerzy:





MX-3.com

MX-3 Club Lithuania



stat4u Polityka cookies ciasteczekKBK Music Productions