Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityk Plików Cookies. Moesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglšdarce. OK, rozumiem
Klub MX-3 Drivers Forum :: Zobacz temat - OGRZEWANIE problemy
Przejdz do forum Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Klub MX-3 Drivers Forum Strona Główna
Strona główna Grupy Szukaj Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
OGRZEWANIE problemy
Autor Wiadomość
tommi123 

Pojazd: mx 3 1.6 sohc
Wiek: 37
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2012-12-30, 22:59   

Cześć.

Właśnie co do ściągania deski -też mi się długo nagrzewa i już 2 zimy się z tym męcze, ale teraz mam trochę wolnego czasu i się za to wziąłem. Pytanie jest następujące: jak zdjąć podszybie (to wewnętrzne- plastik z otworami nawiewowymi na szybe), bo pod nim są 3 śruby do odkręcenia całej deski, w manualu jest taki jakby wsuwany zatrzask, ale nie wiele mi to mówi, szarpałem się z tym już jakiś czas i ani to drgnie. Ważne: deska przedliftowa, Mazda z 92r. I jeszcze po prawej stronie jest taka mała kwadratowa zaślepka pod którą jest śruba- czy ją trzeba najpierw wykręcić?- ciężki tam będzie dostęp.
 
     
kt65c453 
Klubowicz


Pojazd: mx3 v6
Piwa: 7 piwa
Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 515
Skąd: Będzin
Wysłany: 2012-12-31, 09:14   

przerabiałem niedawno temat, na zatrzaski tych śrubek nie ruszaj, podważ do góry czymś i po sprawie. Pod nią będą 3 śrubki na jak pamiętam 12 klucz i po bokach pod osłonkami trójkątnymi też są po 2 i w kolumnie środkowej na dole o ile dobrze pamiętam 4 , odpinasz deskę rozdzielczą awaryjki dmuchawę i po lewej te ściemniacze itp.
 
 
     
tommi123 

Pojazd: mx 3 1.6 sohc
Wiek: 37
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2012-12-31, 16:09   

Dzięki kt65c453 , zdjąłem już cała deskę (plastik z pod szyby poszedł siłą) oraz wyjąłem nagrzewnice. Co najgorsze wygląda ona całkiem dobrze, tzn: nie była jakoś specjalnie zapchana i przy płukaniu woda przepływa przez nią bez problemu. Sądzę że cala robota poszła na marne bo chyba nic się nie poprawi, tak już ta Magdalena jest :| (okaże się po złożeniu). Taka ciekawostka: kt65c453 tak jak mi napisałeś że śruby to są 12, u mnie 12 są tylko pod kierownica (4szt) a tak wszystkie inne od dechy to 10.
 
     
kt65c453 
Klubowicz


Pojazd: mx3 v6
Piwa: 7 piwa
Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 515
Skąd: Będzin
Wysłany: 2012-12-31, 18:18   

możliwe że 10 , i zwróc uwagę czy pancerze nie wyskoczyły z mocowania w szczególności ten on jest za regulacje zimna ciepła

te też sprawdź

Na fotkach jest jak jest źle bo u mnie tak było, pancerz poprawiłem czyli odkręcasz tą blaszkę wsuwasz pancerz i dodatkowo kapnij kropelką, ten lewy tak wyreguluj żeby zamykał do końca i otwierał .
 
 
     
Makiaweli 
Mechanik



Pojazd: 1.6 DOHC '97
Piwa: 25 piwa
Wiek: 39
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 1658
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-12-31, 19:32   

to jak masz nagrzewnicę wyjętą to przedmuchaj ją powietrzem bo prawdopodobnie jest sporo syfu w niej
spójż pod światło powinieneś widzieć na wylot bez problemu
 
     
kt65c453 
Klubowicz


Pojazd: mx3 v6
Piwa: 7 piwa
Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 515
Skąd: Będzin
Wysłany: 2013-03-31, 10:31   

uwaga kamixem i fosolem nie czyścimy całego układu tylko nagrzewnice, nagrzewnicy nie zaszkodzi a w silniku może coś zepsuć, tak pisze bo dochodzą mnie słuchy ze tak czyszczą, to ryzykowne, niby nikomu nic się nie stało ale ja bym był ostrożny , środek jest rewelacyjny ale reaguje z nierdzewką i może np. uszkodzić termostat itp
_________________
Naprawa, regulacja, konserwacja, malowanie, remonty blacharskie Mx-3 i inne auta Będzin gsm 508511870
 
 
     
ELEKTROBDG 

Pojazd: Mazda MX-3 1.8 V6
Piwa: 1 piwo
Wiek: 34
Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 2013-06-22, 22:13   Problem z ogrzewaniem

Witam mam problem z ogrzewaniem w Mazda MX-3 1.8 V6 94r.Odpalam autko chodzi spory czas ogrzewanie włączam i leci chłodne powietrze temperatura rośnie wskaznik pokazuje prawie maksymalna temp.Jestem po wymianie termostatu bo myślałem,że to wina tego ale nadal jest tak samo.Dodam iż dotykajac rure od chłodnicy nie czuje przepływu wody.Czy może być problem z pompą wody np.?Proszę o jakieś podpowiedzi za co sie wziąść...Pozdrawiam ;)

// temat został połączony, następnym razem proszę szukać tematów a nie zakładać nowego - Kt65c453
 
     
mardock007 
mx3...

Pojazd: mazda mx3 1.6 DOHC 107 KM
Wiek: 32
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 14
Skąd: NML
Wysłany: 2013-06-23, 03:18   

prawie max dozwoloną czy max na skali??? może układ masz zapowietrzony?
_________________
"Tam gdzie kończy się ekonomia, tam zaczyna się pasja..." jak to ktoś powiedział
 
     
kt65c453 
Klubowicz


Pojazd: mx3 v6
Piwa: 7 piwa
Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 515
Skąd: Będzin
Wysłany: 2013-06-23, 05:53   

chłopie opcja szukaj, temat był wałkowany tyle razy, nucz się szukać , tu masz np jeden z tematów a i układ nie może być zapowietrzony bo się sam odpowietrza
http://mx-3.pl/topics29/o...blemy-vt800.htm
_________________
Naprawa, regulacja, konserwacja, malowanie, remonty blacharskie Mx-3 i inne auta Będzin gsm 508511870
 
 
     
presco 
Moderator



Pojazd: Mitsu Space Star 1.2 CVT
Piwa: 10 piwa
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 1057
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-06-23, 10:13   

ale co innego kwestia braku ogrzewania w środku bo to nagrzewnica a co innego że się grzeje na max skale to dużo poważniejszy problem
_________________

 
 
     
mardock007 
mx3...

Pojazd: mazda mx3 1.6 DOHC 107 KM
Wiek: 32
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 14
Skąd: NML
Wysłany: 2013-06-23, 21:46   

kt65c453 napisał/a:
chłopie opcja szukaj, temat był wałkowany tyle razy, nucz się szukać , tu masz np jeden z tematów a i układ nie może być zapowietrzony bo się sam odpowietrza
http://mx-3.pl/topics29/o...blemy-vt800.htm

Co do zapowietrzonego układu to sorki... na MS też jesteś zarejestrowany i widzisz ile jest jest postów żeby układ odpowietrzyć;] ale po przczytaniu Twojego ostatniego postu na MS przyznaje Ci racje.... nie trzeba żadnych rytuałów związanych z odpowietrzaniem <piwo>
_________________
"Tam gdzie kończy się ekonomia, tam zaczyna się pasja..." jak to ktoś powiedział
 
     
glaca 

Pojazd: mazda
Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 14
Wysłany: 2014-01-22, 11:47   problem z nadmuchem cieplego powietrza

siemka mam taki problem ze w mazdzie mx3 1.6l 107km pod czas jazdy nie chce mi leciec cieple powietrze z nadmuchu, no a ze terz jest troche mrozu to mam problem pod czas jazdy bo tylko jak jest szyba wilgotna to zamarza;/ jak rano wstane i pierwszy raz odpale auto i odczekam aby sie zagrzalo to po jakis 5 minutach leci cieply na wiew, lecz gdy zaczne jechac to po chwili przestaje leciec cieplo i leci zimno tak jak bym klime wl. probuje przelaczac z nadmuchu w srodku i z zewnatrz, poziomy nadmuchu, z cieply na zimny ale to nic nie pomaga. mogl by mi ktos podpowiedziec co moglo by byc taka przyczyna i co mam zrobic? dodam ze filttry powietrza sa prawie nowe, ale tez mialem dziurke w chlodnicy i wsypalem taki preparat zeby ja zatkac i zatkalem, mam nadzieje ze to nie zaszkodzilo jakos.
Dziekuję z gory za podpowiedzi i moze rozwiazanie :) pozdrawiam :)
 
     
witek 
Koord. ds. Klubowiczów



Pojazd: MX-3 "Precidia" 2.5 V6
Piwa: 14 piwa
Wiek: 30
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 1315
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2014-01-22, 12:25   

Tym preparatem mogłeś przy okazji zatkać nagrzewnice lub uszkodzić termostat. Nagrzewa Ci się silnik odpowiednio? Polecam przepłukać układ chłodzenia, wymienić chłodnice i przy okazji wyczyścić nagrzewnice z liści. Zobacz też czy klapka Ci się nie zawiesiła w przełączaniu na ciepły-zimny nadmuch.
_________________
"Wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje"
 
     
glaca 

Pojazd: mazda
Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 14
Wysłany: 2014-01-22, 12:32   

ale jak by tam siadl termostat czy pozostale cznniki co napisales to chyba nie powinno wg, grzac bo jak odpale auto i stoi to silnik sie zagrzeje odpowiednio i grzeje cieple powierze, ale zaczne jechac to po chwili zacznie wiac zimnem :( ale dzieki, posprawdzam to wszystko
 
     
witek 
Koord. ds. Klubowiczów



Pojazd: MX-3 "Precidia" 2.5 V6
Piwa: 14 piwa
Wiek: 30
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 1315
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2014-01-22, 12:37   

I jak ruszasz wskazówka nie opada? Od ogrzewania to tylko termostat i nagrzewnica, zobaczy w jakim jest stanie bo u nas nie ma filtra kabinowego i często zapycha się liśćmi, wtedy powietrze ma przez nią bardzo utrudniony przepływ. Sprawdź też jak wygląda płyn chłodniczy po użyciu tego preparatu, z reguły z nimi są zawsze jakieś problemy i potrafią zaklejać termostat. Ostatnią opcją jest właśnie to że coś stało się z klapka od regulacji ciepłe-zimne i tylko trochę otwiera na nagrzewnice a większość powietrze leci bezpośrednio. Nic innego się tam stać nie mogło :) Nie wiem jaką masz mx-3, ale u mnie v'ka grzeje jak głupia, na dworze -7, szybko się nagrzewa, a po dobrym nagrzaniu aż parzy z nawiewów :) Te samochody powinny grzać dobrze.
_________________
"Wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje"
Ostatnio zmieniony przez witek 2014-01-22, 13:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group Mapa Forum
Style by Kubik & chabas for www.mx-3.pl
Copyright © 2010 - 2017
Nasi partnerzy:





MX-3.com

MX-3 Club Lithuania



stat4u Polityka cookies ciasteczekKBK Music Productions