Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityk Plików Cookies. Moesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglšdarce. OK, rozumiem
Klub MX-3 Drivers Forum :: Zobacz temat - Polerowanie starego lakieru - jak przywrócić dawny kolor?
Przejdz do forum Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Klub MX-3 Drivers Forum Strona Główna
Strona główna Grupy Szukaj Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Polerowanie starego lakieru - jak przywrócić dawny kolor?
Autor Wiadomość
kubik 
Administrator
No Mazda, no fun...



Pojazd: MX-3 1,6 '92 -> Accord CL7 Sport '03
Piwa: 6 piwa
Wiek: 33
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 1838
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2011-02-25, 20:50   Polerowanie starego lakieru - jak przywrócić dawny kolor?

Mój mx nie jest już nowy, a lakier niestety już matowy :( do tego auto nie jest garażowane... Potrzebuję porady kogoś, kto już to robił, jakiej pasty użyć do konkretnej polerki lakieru? Pasta Tempo sie nie nadaje, mleczka też... Wiem że trzeba poświęcić na to czas, ale potrzebuję porady kogoś, komu udało się przywrócić jakies do kultury. Pomoże ktoś?
_________________
KBK Music

Mój Accord CL7 Sport   :)
 
 
     
RB 
Klubowicz
1001 pytań RB



Pojazd: Mazda Mx-3 1.6
Piwa: 1 piwo
Wiek: 44
Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 955
Skąd: Pogorzel Warszawska
Wysłany: 2011-02-25, 21:46   

Ja tam płace 300zł i mam auto piękne jak lusterko i mam całe nad garstki bo kolega się ostatnio skarżył na forum że po 3dniach mu wysiadły:-).
_________________
„Jesteśmy tym, co o sobie myślimy. Wszystko, czym jesteśmy, wynika z naszych myśli. Naszymi myślami tworzymy świat"
 
 
     
michalrak 


Pojazd: 3o6
Wiek: 34
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 171
Skąd: Leżajsk/podkarpacie
Wysłany: 2011-02-25, 23:13   

No roboty jest straaaasznie dużo, jeśli masz polerkę to ułatwi sprawę ale to i tak strasznie długo schodzi. Ja jak kupiłem mazde to przejechałem raz pasta
Kod:
http://allegro.pl/sonax-pasta-do-polerowania-lepsza-od-g3-sklep-fv-i1436098274.html
no a pozniej w lecie po umyciu samochodu zawsze mleczkiem koloryzujacym nacieram i swieci sie jak psu jaja, tylko ze ja do czarnego to musze miec cierpliwosc ;d
_________________

 
 
     
Szymeek 


Pojazd: Była mx3 jest bmw 320i 2.0 150koni:)
Wiek: 31
Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 353
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-02-26, 10:57   

Tempo pasta jest dobra nie gadaj, tylko że jak ją nakładasz to musisz poczekac chwilkę, inną szmatką rozsmarowujesz a drugą trzesz energicznie. Ja w wakacje zrobiłem tak ale tylko przednią maskę i mi ręce wysiadły bo to z całej niemal że siły trzeba trzeć :D ale efekt był.
Do szlifierki kątowej jest specjalny przyrząd tylko jak nie masz o tym pojęcia to możesz lakier spalić w danym miejscu.
Ja u siebie znalazłem lakiernika, znajomy znajomego i mi za grosze odmaluje profesjonalnie mazdę.
Ze tak pozwolę sobie zapytać, przy zmianie koloru na inny trzeba całą karoserię pomalować (od srodka i od zewnątrz) ? czy można tylko od zewnątrz pomalować? bo jakbym miał malować to albo na czarna perła albo na taki co mam tylko taka bardziej wisnia perłowa.Jak mówicie?
 
     
kubik 
Administrator
No Mazda, no fun...



Pojazd: MX-3 1,6 '92 -> Accord CL7 Sport '03
Piwa: 6 piwa
Wiek: 33
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 1838
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2011-02-26, 11:26   

Pasta Tempo jest pasta ścierną i nie nadaje sie do lakieru... Zostawia mikro rysy widoczne pod słońcem niestety...
_________________
KBK Music

Mój Accord CL7 Sport   :)
 
 
     
chabas 

Pojazd: MX-3
Piwa: 3 piwa
Wiek: 36
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 324
Wysłany: 2011-02-26, 11:59   

Jeśli chodzi o polerowanie samochodu to polecam stronę: http://detailer.pl/

Pełno poradników itp jak używać polerki... Szlifierka kątowa nie nadaje się do polerowania samochodu... Nie ten zakres obrotów....

Potrzebne jest kilka rodzajów past i mat polerujących, zaczynając od zlikwidowania rys, aż do wypolerowania....

Szymek jeśli chcesz to można tylko z zewnątrz pomalować ale to nie ma sensu... wewnątrz będziesz mieć stary kolor np na drzwiach, progach i wszędzie tam gdzies przeswituje lakier... Jak już coś robić to porządnie... Moja powoli też się szykuje do malowania ;)
 
     
niko000 


Pojazd: mx-3 V6
Piwa: 1 piwo
Wiek: 42
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-26, 12:00   

Ja do odswieznia lakieru uzywam wosku koloryzującego SONAX , fajny efekt, po 1 nadaje głebszy kolor a po 2 połysk . ale oczywiście nie ma to jak poządna przecierka u lakiernika, potem wosk i auto jak z fabtyki.
_________________

 
     
Szymeek 


Pojazd: Była mx3 jest bmw 320i 2.0 150koni:)
Wiek: 31
Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 353
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-02-26, 12:52   

Właśnie Chabas.. ale jak mam czerwony kolor i z czerwonego na wisniową perłę to nie bedzie tak zle, oczywiscie drzwi progi zostaną tez polakierowane.
 
     
michalrak 


Pojazd: 3o6
Wiek: 34
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 171
Skąd: Leżajsk/podkarpacie
Wysłany: 2011-02-26, 14:10   

I tak pewnie silnika nie będziesz wyciągać żeby pomalować komorę więc teraz oglądnij samochód gdzie widać lakier po otwarciu dżwi itp i tam trzeba pomalować.. zresztą później i tak ci nikt tego samochodu nie kupi jak zmienisz kolor z czerwonego na jakiś inny, a po drugie tak jak pisałeś nikt ci tego nie zrobi profesjonalnie po kosztach ;]
_________________

 
 
     
Szymeek 


Pojazd: Była mx3 jest bmw 320i 2.0 150koni:)
Wiek: 31
Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 353
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-02-26, 15:03   

Tzn, już ustaliłem że:
1.Albo bedzie pomalowany przód bo własnie tam mam takie białe kropeczki co bardzo mnie irytuje no i zderzak obtarłem. I to by było malowane na taki sam kolor.
2.Albo bym całe auto pomalował na kolor wiśniowy taka perłę wtedy nie było by widać takiej dużej róznicy w tych nawet szczelinach że jest inny kolor.

Co do fachowca to on zajmuje się takimi sprawami ma warsztat odpowiedni piec w nim i mógłby w każdej chwili pomalować, mojemu koledze malował przednią maskę kolor srebrny metalik i 150zł go wyniosło ze wszystkim. A jakość super tak jak byłoby z salonu ;)
Ogólnie z Mazdą nie jest źle tylko jak wczesniej wspomniałem najgorszy zderzak i maska bo ma te kropki a tak poza tym tył boki dach bez wiekszych oznak rys. Mam czas na zastanowienie się ;)
 
     
chabas 

Pojazd: MX-3
Piwa: 3 piwa
Wiek: 36
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 324
Wysłany: 2011-02-26, 19:42   

A na cholere mu piec?! Co on to piaskował etc??

Chyba chodziło Ci o komore lakierniczą...
 
     
Szymeek 


Pojazd: Była mx3 jest bmw 320i 2.0 150koni:)
Wiek: 31
Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 353
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-02-26, 20:29   

Ja sie nie znam dobrze... Ale malowac moze nawet jak jest -30stopni na dworze, nie musi byc ciepło aby lakier mógł uschnąć. Słuchaj, ja mieszkam w takim rejonie że jest 40lat za murzynami...i nie ma tak jak w wiekszych miastach ze lakiernikow jest duzo i co drugi to drozszy. Ten facet ma zwykły warsztat i gadając z nim wspomnial mi o piecu, w innych warsztatach tego nie mają i co z tego lakieru potem ktory byl naniesiony na zimną blache i ktory zamiast uschniecia to zamarzł?.. Z tego co wiem pomalowanie samej podkładki pod zderzak 200zł..a tutaj maska za 150zl i niczym sie nie różni od typa ktory za 500zl pomalował. Facet sie nie drozy i ma kase bo ma wielu klientów, u niego zawsze całe podworko samochodow a u innych 2,3 auta...
 
     
kubik 
Administrator
No Mazda, no fun...



Pojazd: MX-3 1,6 '92 -> Accord CL7 Sport '03
Piwa: 6 piwa
Wiek: 33
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 1838
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2011-02-26, 20:45   

Ja bede malował zderzak za 250 zl z dokładka...
_________________
KBK Music

Mój Accord CL7 Sport   :)
 
 
     
RB 
Klubowicz
1001 pytań RB



Pojazd: Mazda Mx-3 1.6
Piwa: 1 piwo
Wiek: 44
Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 955
Skąd: Pogorzel Warszawska
Wysłany: 2011-02-27, 10:10   

U mnie kolega robi tylko i wyłacznie na kosmetykach tej firmy
link-http://moto.allegro.pl/3m-zestaw-polerski-dla-profesionalistow-polecam-i1472242703.html
_________________
„Jesteśmy tym, co o sobie myślimy. Wszystko, czym jesteśmy, wynika z naszych myśli. Naszymi myślami tworzymy świat"
 
 
     
KEL 

Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 71
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2011-04-06, 16:29   

ja dzisiaj wypolerowałem całą Madzię pastą Tempo i jestem zadowolony z efektu
mikro ryski już były zanim ją kupiłem, więc nie przejmuję się tym wcale, a tanim kosztem w 2h upiększyłem maleństwo 8-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group Mapa Forum
Style by Kubik & chabas for www.mx-3.pl
Copyright © 2010 - 2017
Nasi partnerzy:





MX-3.com

MX-3 Club Lithuania



stat4u Polityka cookies ciasteczekKBK Music Productions