Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityk Plików Cookies. Moesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglšdarce. OK, rozumiem
Klub MX-3 Drivers Forum :: Zobacz temat - Jaśniejsze światła pozycyjne
Przejdz do forum Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Klub MX-3 Drivers Forum Strona Główna
Strona główna Grupy Szukaj Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaśniejsze światła pozycyjne
Autor Wiadomość
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2012-01-08, 13:53   

XiJaro Przepisy są takie, jak pisałem wyżej. To, czy smerf Cię puści dalej, czy też nie, to tylko kwestia na jakiego się trafi. Światła z przodu pojazdu mają być białe, i nie jest tu ważna żadna homologacja. Nawet jak masz fabrycznie w aucie żółte halogeny, też ich wtedy to nie obchodzi, że tak wypuściła auto fabryka i mają one homologację.

Miałeś po prostu farta i trafiłeś na niedouczonego smerfa :) Tak naprawdę te homologacje są z różnych lat, trzeba zwracać na to uwagę kiedy zmieniają się przepisy. Po za tym, te homologacje teraz są nic nie warte ;]
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
XiJaro 
Mechanik



Pojazd: MX-3 K8 93r
Piwa: 5 piwa
Wiek: 40
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 454
Wysłany: 2012-01-08, 14:03   

Nie zgodzę się to tak samo jak możesz sobie założyć zestaw hid jeśli spełnisz warunki gładki klosz zoczewka z przesłoną system poziomowania i oczyszczania i stacja diagnostyczna wystawi ci zaświadczenie dopuszczające zmodyfikowane oświetlenie to masz prawo jeździć

Następnym razem poproś policjanta o wypisanie zaświadczenia na którym będzie pisało że zabiera ci dowód za żarówki na których jest homologacja. Bo gwarantuję ci że za philips blue vision lub osram cool blue ci nie może zabrać
_________________
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców,
pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
na prawde...
aż czasami ciężko ich wyprzedzić...
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2012-01-08, 14:15   

XiJaro napisał/a:
stacja diagnostyczna


Właśnie :) To ona musi dopuścić auto do ruchu. A niebieska oświata żarówki przedniej części pojazdu nie przejdzie pozytywnie przeglądu w świetle przepisów. Możesz różne rzeczy w aucie robić, ważne by były zgodne z przepsiami panującymi u Nas w PL :)

Wiem, bo na warsztatach miałem prawdziwego diagnostę z powołania, śledził każde zmianki w przepisach i mówił mi o nich :) XiJaro Ty możesz się zgadzać czy też nie, ale jak złapią Cię kiedyś (nie życzę Ci tego) smerfy z przepisem w ręku i pokażą błędy w Twoim aucie to nic Ci nie da tłumaczenie się homologacjami, bo ich to nie obchodzi. Dla nich to i Święty Krzysztof mogł je poświęcić :P
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
presco 
Moderator



Pojazd: Mitsu Space Star 1.2 CVT
Piwa: 10 piwa
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 1057
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-01-08, 14:22   

ksenony nie swiecą faktycznie na biało czyli posiadacze łamią przepisy? Białe z niebieską poświatą z homologacją są dopuszczone według mnie (moge się mylić :P )
_________________

 
 
     
XiJaro 
Mechanik



Pojazd: MX-3 K8 93r
Piwa: 5 piwa
Wiek: 40
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 454
Wysłany: 2012-01-08, 14:29   

presco napisał/a:
ksenony nie swiecą faktycznie na biało czyli posiadacze łamią przepisy?

dokładnie a co ma powiedzieć ktoś kto ma barwę ksenonu z 6000k-8000k
_________________
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców,
pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
na prawde...
aż czasami ciężko ich wyprzedzić...
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2012-01-08, 14:39   

presco Są dopuszczone tylko wtedy, gdy Stacja Kontroli Pojazdów je dopuści :P Tak jest ze wszystkim w aucie, czy to fabryczne, czy zmieniane jakieś.

Diagnosta, który zna przepisy na tip top, nie dopuści żadnej kolorowej poświaty z przodu auta. Przepisy o tym zostały wprowadzone, aby nie mylił się nikomu przód auta z tyłem. Montując np. czerwone żarówki na przód możnaby się pomylić i powiedzieć, że to tył auta. Stąd tylne mają świecić kolorowo - zależnie od zastosowania - a przednie na biało zawsze :) I nie ma tu wyjątków.
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
doooriano 


Pojazd: Mazda MX3
Wiek: 36
Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 56
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-01-08, 14:46   

ja nie miałem problemu z żarówkami Philipsa na stacji kontroli pojazdów a facet był bardzo dociekliwy i sprawdzał wszystko aż za bardzo dokładnie:)

I w całości mam zdanie jak kolega XiJaro

[ Dodano: 2012-01-08, 14:48 ]
I stad moje pytanie o te światła postojowe:)
_________________
Dorian
 
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2012-01-08, 15:00   

doooriano napisał/a:
ja nie miałem problemu z żarówkami Philipsa


Zależy jaki diagnosta. Widocznie nie zna przepisów dokładnie. Większości diagnostów po prostu nie chce się śledzić przepisów ciągle, bo często się zmieniają.

A policja to już w ogóle jajca nie złe odstawia. Nawet na TVN Turbo w "Uwaga! Pirat!" super to widać :) Zatrzymują faceta na Yamaha MT-01 z akcesoryjnymi tłumikami producenta Yamaha i mówią, że głośno chodzi.

Co policja robi przy pomiarze głośności układu wydechowego dobrze, a co źle?

1. odległość czujnika fonometru (urządzenia do pomiaru głośności) około 50cm od końcówki wydechu - dobrze
2. kąt fonometru względem wydechu około 45stopni - dobrze
3. obroty silnika na około 1/3 możliwości silnika - ŹLE (zazwyczaj silnik kręcący się do 6tyś wkręcają do 4tyś obr)
4. otoczenie, plac minimum 20m2, na którym stoi tylko pojazd mierzony, z dala od ulicy - ŹLE (robią pomiar na ulicy, gdzie inne auta przejeżdżają tuż obok i narzucają własny hałas)

Osobiście kazałbym im wypchać się tym pomiarem i powiedział, że jak chcą, to możemy jechać ma Stację Kontroli Pojazdów i tam dokonać pomiaru :)
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
Makiaweli 
Mechanik



Pojazd: 1.6 DOHC '97
Piwa: 25 piwa
Wiek: 39
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 1658
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-01-08, 17:42   

przemyj klosz może jest brudny od środka
i kup sobie takie białe diody co XiJaro podał ci link a będziesz miał super biało
ja miałem diody tylko gorsze i dobrze to wyglądało i teraz też muszę sobie takie mocniejsze sprawić
bo założyłem pomarańczowe kierunki i teraz pozycja za słabo świeci

A Face jesteś w błędzie moim zdaniem że mają niebieską poświatę to nie ma znaczenia podstawowa barwa jest biała i to się liczy nie możesz jedynie kolorowych w pozycję wkładać bo to już nie jest biały kolor

wiadomo jak się trafi na służbistę a się prawa nie zna to wszystko ci wmówi
ostatnio mnie zatrzymali miałem pomarańczowe kierunki z pozycjami słabo świecącymi na pomarańczowo - żółto i nic nie powiedzieli
mogli wiem ale trzeba mieć pecha
a do poświaty się czepiają ze względu takich czy nie masz czasem xenonów wstawionych lub jakiejś kolorowej żarówki w pozycyjną ( bo niektóre reflektory mają pozycję w sobie i bywa że tam sobie jakiś młokos wstawi niebieską żarówkę żeby fajnie wyglądało )

Koniec i kropka .
Temat był o czym innym
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2012-01-08, 18:09   

:P Ja mówiłem o przednich, wszystkich. Pozycje, drogowe, mijania, długie i krótkie i jakie tam sobie jeszcze tylko wymyślicie z przodu auta (oprócz kierunkowskazów) mają być białe. A policjanci i diagności - każdy inaczej na to patrzy, dlatego jednemu nic nie mówią, a innego nie dopuszczą do ruchu.

.
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
Makiaweli 
Mechanik



Pojazd: 1.6 DOHC '97
Piwa: 25 piwa
Wiek: 39
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 1658
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-01-08, 18:55   

Face mam nadzieje że pamiętasz że w MX-ach pozycja jest w kierunku
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2012-01-08, 19:01   

Marcin pamiętam, w końcu mi też pozycja świeci na pomarańczowo, bo kierunek mam oklejony :P

Ale praworządny diagnosta na stacji nie będzie na to patrzył. Ma być białe i już. I żadne homologacje nie mają dla prawa znaczenia. Nie da stempla i koniec gadki. Może to i głupie jest, no ale cóż, taka polska. Ja nie mówię, że mi to odpowiada, mówię tylko jakie przepisy są. A dalej róbcie z tym sobie co chcecie, tylko nie płaczcie jak Was złapie smerf z przepisem w ręku jak to się mówi i będziecie musieli zmieniać na białe ;)
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
doooriano 


Pojazd: Mazda MX3
Wiek: 36
Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 56
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-01-11, 17:50   

Dokładnie temat był o czymś innym:) wiec jakie te diody mówisz białe do tych pozycji?
_________________
Dorian
 
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2012-01-11, 17:52   

W5W
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
doooriano 


Pojazd: Mazda MX3
Wiek: 36
Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 56
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-01-11, 18:04   

dobra dzięki:) Kupuje te żaróweczki philipsa z niebieską poświata:)
_________________
Dorian
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group Mapa Forum
Style by Kubik & chabas for www.mx-3.pl
Copyright © 2010 - 2017
Nasi partnerzy:





MX-3.com

MX-3 Club Lithuania



stat4u Polityka cookies ciasteczekKBK Music Productions