Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityk Plików Cookies. Moesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglšdarce. OK, rozumiem
Klub MX-3 Drivers Forum :: Zobacz temat - drgania? na nadwoziu
Przejdz do forum Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Klub MX-3 Drivers Forum Strona Główna
Strona główna Grupy Szukaj Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
drgania? na nadwoziu
Autor Wiadomość
jucia606 


Pojazd: MX-3 1.6 DOHC
Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2014
Posty: 38
Wysłany: 2016-02-03, 09:51   drgania? na nadwoziu

Witam. Mam z moja Mazdzinka (1.6 dohc) od pewnogo czasu problem. Na nadwoziu czuc straszne drgania, trzepie buda nawet na prostej, gladkiej drodze, nie wiem jak to dokladnie ujac, auto wylapuje kazda nierownosc. Wydaje mi sie, ze problem jest z tylu, wszystko tam lata i jest tak glosno, ze szlag mnie trafia jak mam tym autem jezdzic.

Napisze teraz wszystko co mi przychodzi do glowy moze sie ktoras informacja przyda:
- w kwietniu ubieglego roku byl przeglad, byl luz na sworzniu wahacza z przodu, to zostalo wymienione, po czym ustawialam zbieznosc, bo sie rozjechala, nie bylo problemow z ustawieniem. Teraz niedawno wyszlo, ze jest lekko skrecony wahacz od ustawienia zbieznosci z tylu od strony pasazera, nikt na to nie zwrocil wczesniej uwagi, wiec widocznie jeszcze wtedy nie byl. W kazdym razie nie scina opon, auto nie zjezdza na zadna strone i prowadzi sie tak jak zawsze czyli ok,;
- miesiac temu wjezdzalam na stacje diagnostyczna, poniewaz mialam problem z przodem, cos strasznie halasowalo i stukalo/trzeszczalo przy hamowaniu (hamulce pozniej zostaly rozebrane, przeczyszczone, przesmarowane i akurat ten problem sie rozwiazal). Przy okazji sprawdzono auto pod kazdym katem, luzow brak, amortyzatory sprawne, na rolkach diagnosta tez zwrocil uwage na trzepanie buda, powiedzial ze cos bije na tylnym kole od strony kierowcy. Wiec pod lupe poszly felgi i opony, ale z nimi wszystko ok. Zreszta po zmianie na zimowki rowniez sprawdzone problem nadal jest;
- przy hamowaniu czuc drgania, prawdopodobnie tarcze hamulcowe sa do wymiany, za to bede sie zabierala niedlugo, bo planuje generalny remont hamulcow, bo wiecznie z nimi problemy mam.

Co moge jeszcze sprawdzic? I jak to zrobic? Z mechanikami nie mam za dobrego doswiadczenia, wiec wole sie chociaz teoretycznie przygotowac, zeby tego co praktycznie bedzie robil dopilnowac.

Jesli temat w zlym miejscu prosze o przeniesienie lub dolaczenie do podobnego.
_________________

 
     
Temo 
Klubowicz



Pojazd: MX-3 1.8 V6 '97
Piwa: 2 piwa
Wiek: 31
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 588
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-02-03, 21:20   

W moim temacie masz winowajce latania budy, tłoczek nie pracował od wewnętrznej strony tarczy i ją tak skorodowało, że szorowała i biła, a przy hamowaniu jeszcze gorzej jak by mi miał tyłek w inną stronę polecieć ;/

[ Dodano: 2016-02-03, 21:21 ]
a masz
 
 
     
jucia606 


Pojazd: MX-3 1.6 DOHC
Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2014
Posty: 38
Wysłany: 2016-02-05, 19:02   

To w takim razie będzie trzeba się przyjrzeć jeszcze raz hamulcom. Tak jak pisałam przy hamowaniu z większych prędkości czuć drgania, ale na kierownicy, czy bardziej trzepie budą nie wiem, przyjrzę się teraz. Z hamulcami wiecznie problemy, zapiekają się. Chociaż były niedawno rozbierane, przesmarowane wszystko, tarcze obczyszczone.

Dzięki za trop :)
_________________

 
     
Temo 
Klubowicz



Pojazd: MX-3 1.8 V6 '97
Piwa: 2 piwa
Wiek: 31
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 588
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-02-07, 17:40   

jak gumki są sparciałe, albo ma minimalną dziurkę to woda, sól i piach zrobią swoje. Jak już smarować to jak masz nowe gumki na szczękach i wtedy będzie działać poprawnie
 
 
     
jucia606 


Pojazd: MX-3 1.6 DOHC
Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2014
Posty: 38
Wysłany: 2016-02-07, 20:22   

Z tyłu mam tarcze, chociaż jeden grzyb w sensie postępowania... :P gumki zostały zamontowane te same z powrotem, były w dobrym stanie, bo ubiegłego roku kupiłam cały zestaw i były wymieniane. Niemniej jednak rozkręcimy jeszcze raz i zobaczymy, czy prowadnice chodzą tak ładnie jak chwile po przesmarowaniu, jeśli nie to znowu czeka mnie wymiana.. ile można... :evil:
_________________

 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2016-02-17, 13:17   

jucia606, kwestia porządnego sprawdzenia autka.

Samochód na podnośnik i szarpać każdą tulejkę zawieszenia, każde miejsce gdzie jakaś guma czy łączenie jest, zakręcić kołami i poszarpać... na wszelkie sposoby testować takie elementy trzeba i wyjdzie winowajca

ja np w swojej karierze miałem przypadek taki, że niby wszystko gra, a jednak po zdjęciu koła okazało się, że piasta i łożysko to kupa złomu, a objawy to właśnie bicie podczas jazdy

Szukaj jak Sherlock Holmes, a nie jak Detektyw Monk ;)
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
jucia606 


Pojazd: MX-3 1.6 DOHC
Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2014
Posty: 38
Wysłany: 2016-02-17, 19:33   

Hehehe dobre porównanie z detektywami :D dzięki :) diagnosta ją oglądał dosyć porządnie, warto czasami udawać, że się człowiek w ogóle nie zna i ładnie uśmiechnąć :P ale wjedziemy na podnośnik niedługo jeszcze raz, bo słychać łożysko niestety na zakrętach, więc będzie do rozebrania i wymiany. No i gumy już straszne na łączeniach z tyłu, ale luzów podobno nie ma. Jak ruszę to już wszystko tam do roboty. Ale cóż... taki urok wiekowych Maździnek. :) Może w końcu będzie chociaż troszkę ciszej, bo na razie wszystko lata od tych drgań i szlag człowieka trafia.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group Mapa Forum
Style by Kubik & chabas for www.mx-3.pl
Copyright © 2010 - 2017
Nasi partnerzy:





MX-3.com

MX-3 Club Lithuania



stat4u Polityka cookies ciasteczekKBK Music Productions