Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityk Plików Cookies. Moesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglšdarce. OK, rozumiem
Klub MX-3 Drivers Forum :: Zobacz temat - Obroty, spalanie
Przejdz do forum Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Klub MX-3 Drivers Forum Strona Główna
Strona główna Grupy Szukaj Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Obroty, spalanie
Autor Wiadomość
witek 
Koord. ds. Klubowiczów



Pojazd: MX-3 "Precidia" 2.5 V6
Piwa: 14 piwa
Wiek: 30
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 1315
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2016-03-27, 18:37   

Jak robisz sam to tyle co kupic silnik, plyny i inne wymagajace wymiany podzespoly :)

Ale fakt ze kupować teraz klze sie nie opłaca, dopłacać do silnika 2-3 tyś za teoretyczne 30 konia to sporo ;)

Czemu teoretyczne? Silniki klze nie osiągają 200 koni, po zmianie wydechu, strojeniu ogarnieciu dolotu jest to bardzo problematyczne, a co dopiero na seryjnyxh gratach z k8.
_________________
"Wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje"
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2016-03-27, 19:33   

Żadne USA ani eBay :P z Kanady :) Ale o tym pisałem już w innym temacie, chyba nawet swój własny temat miałem na forum o KL-ZE, chyba bo nie wiem czy jeszcze jest. Jak robisz sam przekładkę jedynymi kosztami są silnik i nowe płyny. Zależy skąd weźmiesz silnik, jak z polskiego jkm to dolicz remont całkowity na dzień dobry. Cały osprzęt pasuje p&p, jedynie czip do kompa musisz dokupić u xXx albo Quaki z forum MS okolo 200zł. Ja wolałem wydać raz na dobre KL niż kupić w jkm "igłę" i płakać zaraz za panewkami :) Przez 6 lat mój KL wymagał jedynie wymiany uszczelek pod deklami, koszt 170zł/kpl oem.

Tak, jestem inny i ściągnąłem KL z Kanady :) Może i nie ma 200KM, ale też na pewno nie ma 165KM.
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
marcinowozniako 

Pojazd: Mazda MX3 2.5 KL V6 1993r.
Dołączył: 23 Gru 2015
Posty: 19
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2016-03-27, 19:55   

Panowie mówicie jakbyście jeździli za darmo. Taki silnik trzeba sprowadzić do garażu. Pojechać samochodem w jedną drugą stronę zapłacić za benzynę. Przy takiej wymianie wymienia się sprzęgło na mocniejsze następnie rozrząd wszystkie płyny i nie ma szans aby zamknąć się nawet w 3 tys złotych a co jak ktoś samemu tego nie zrobi tylko da komuś? Mechanicy wołają jak się dowiadylem ponad 1000zł za przekladke. A to przy obecnych cenach Madzi sprawia się w większości przypadków płaci się więcej niż wartość samochodu. Mowa oczywiście o kl.

Ale nie o tym była mowa. Oczywiście jestem wielkim fanem Madzi i mam ogromną ochotę na swap Ale koszty są spore a na to trzeba mieć kasę i w sumie dobra bude bo w sumie pakowanie 2.5 v6 do zardzewialej budy nie nazwałbym czymś mądrym.

Ja narazie jeżdżę k8 i będę dopoki naprawdę coś się nie zepsuje wtedy będę myślał nad 2.5. K8 mam w miarę zdrowego pomiar z dziś muszę się pochwalić:D:
https://youtu.be/FTkJu1Aj4Tg
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2016-03-27, 22:43   

Dlatego 99,9% bierze silnik z jkm, a potem puk puk, kto tam? PANEWKA :D

a tak serio to nie zły off topic się nam tu zrobił <offtopic>

Wracając do tematu - dzisiaj po odpaleniu chodziła normalnie, czyli stabilne obroty, jedynie przygasanie na światłach zostało :P Co dalej pokażą sondy, bo z tego wszystkiego co porobiłem to już tylko one zostały ;)
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
marcinowozniako 

Pojazd: Mazda MX3 2.5 KL V6 1993r.
Dołączył: 23 Gru 2015
Posty: 19
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2016-03-27, 22:55   

Pewnie to daj tylko znać jak zamontujesz Nowe sondy i będziesz mieć jakieś spostrzeżenia.
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2016-03-27, 23:03   

Na pewno dam znać :) Ostatnio jak poczułem moc to zjarałem wewnętrzne klocki z tyłu <hahaha> Zapomniałem odpuścić ręcznego, no i 55zł musiałem dać na drugie klocki :P
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group Mapa Forum
Style by Kubik & chabas for www.mx-3.pl
Copyright © 2010 - 2017
Nasi partnerzy:





MX-3.com

MX-3 Club Lithuania



stat4u Polityka cookies ciasteczekKBK Music Productions