Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityk Plików Cookies. Moesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglšdarce. OK, rozumiem
Klub MX-3 Drivers Forum :: Zobacz temat - Problem z odpaleniem
Przejdz do forum Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Klub MX-3 Drivers Forum Strona Główna
Strona główna Grupy Szukaj Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z odpaleniem
Autor Wiadomość
kubik 
Administrator
No Mazda, no fun...



Pojazd: MX-3 1,6 '92 -> Accord CL7 Sport '03
Piwa: 6 piwa
Wiek: 33
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 1838
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2011-07-01, 22:39   

Wymień przewody WN
_________________
KBK Music

Mój Accord CL7 Sport   :)
 
 
     
Nowy90 

Pojazd: mx-3
Wiek: 33
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 2011-07-02, 12:08   

hmmm przewody WN?? jestem nowy w te klocki i nie bardzo wiem o co chodzi :/ wymienie to sam czy raczej mechanik?? mniej wiecej koszt jaki ?? :)
 
     
Makiaweli 
Mechanik



Pojazd: 1.6 DOHC '97
Piwa: 25 piwa
Wiek: 39
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 1658
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-04, 07:54   

ja mam walniętą przepływke (mówisz że się nie znasz Nowy90. przepływka to takie czarne zaraz za filtrem powietrza ) i jak jest zimno na dworze to też muszę drugi raz odpalać bo gaśnie . ale tylko jak jest zimna noc bo jak jest ciepło to za pierwszym. możesz sobie ją sprawdzić omomierzem na drugim i trzecim pinie powinno być coś ok. 2.2 -2.7 kOhma. (jeśli dobrze pamiętam)
a najlepiej jak byś sprawdził sobie błędy komputera. jest to gdzieś na forum oraz w internecie . poszukaj
 
     
Czarek2000 


Pojazd: Mazda MX-3 1,6 DOHC
Piwa: 1 piwo
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 78
Skąd: Lubin
Wysłany: 2011-11-27, 18:37   

A znacie może wymiary tulejek rozrusznika i czy w ogóle da się to wymienić bo u mnie hłe hłe hłe rozrusznik robi, a na ciepłym silniku to już prawie nie chce kręcić - jeszcze większe hłe hłe :)
 
 
     
Makiaweli 
Mechanik



Pojazd: 1.6 DOHC '97
Piwa: 25 piwa
Wiek: 39
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 1658
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-11-28, 07:48   

?? co to znaczy hłe hłe

nie ma siły ?
to może akumulator słaby
coś więcej proszę

jaką tulejkę - bendix ?
 
     
Czarek2000 


Pojazd: Mazda MX-3 1,6 DOHC
Piwa: 1 piwo
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 78
Skąd: Lubin
Wysłany: 2011-11-29, 10:41   

Akumulator nowy.
Na zimnym silniku zdarza się że normalnie zakręci bez żadnych "przychamowań" ale jak na trasie się gdzieś zatrzymam i chcę po chwili odpalić auto to tak jakby nie miał siły ktęcić .
hłe hłe :)
 
 
     
Makiaweli 
Mechanik



Pojazd: 1.6 DOHC '97
Piwa: 25 piwa
Wiek: 39
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 1658
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-11-29, 10:56   

powiem tak dwie opcje
- albo słabe ładowanie i jak jedziesz to się rozładowuje i nie ma siły pózniej ( ale to raczej nie to i mało prawdopodobne skoro na zimnym ciągle odpala ) sprawdz ładowanie
włącz światła itp i na chodzącym silniku sprawdz napięcie na klemach powinno być ok 14V
- albo jak się rozgrzeje to rośnie ciśnienie w cylindrach bardzo i nie daje rady - jeśli bierze ci dużo oleju to może coś w tym - sprawdz ciśnienie na cylindrach na zimnym i goracym silniku

i może coś na samym rozruszniku ( wyjmi rozrusznik aż tak dużo roboty nie ma przy tym ) :
- może słaby styk , sprawdz styki i je popraw , może szczotki już na wykończeniu są
- może bendix się sapieka i jest mu ciężko ale to raczej też takie naciągane

ja miałem tak że jak odpalałem to zawsze słyszałem zgrzyt bo bendix nie wracał szybko i jeszcze ocierał o zamachowe koło
wyjąłem go i porządnie przeczyściłem i jest spokuj , chodzi pięknie

i jeszcze opisz to hłe hłe

czy długo ci kręci zanim zapali czy poprostu nie ma siły tak jakby na rozładowanym aku

bo ja też zawsze na dwa razy odpalam żeby aku oszczędzać bi tak to muszę długo kręcić czasami
a jak na dwa to raz przekręcę na swkundę - dwie odczekam aż przekaźnik pompy cyknie i odpala odrazu
jak to się mówi na dotyk

mam wrażenie że u mnie jest coś z ciśnieniem paliwa że pompka od razu nie nabija takiego jak potrzeba


może nagraj jakiś filmik , albo jak się na trasie zatrzymasz to sprawdz napięcie
 
     
Czarek2000 


Pojazd: Mazda MX-3 1,6 DOHC
Piwa: 1 piwo
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 78
Skąd: Lubin
Wysłany: 2011-11-29, 11:02   

Sprawdzę wszystkie opcje jak napisałeś. Spróbuje nakręcić filmik jak na ciepłym odpala
Z góry dzięki.
 
 
     
Hosia 


Pojazd: Mx 3 1,6 SOHC
Wiek: 38
Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 121
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-05-02, 00:15   

Od niedawna też mam podobna sytuację (nawet w ciepłe dni) , że ją odpalam i gaśnie. I tak za każdym razem aż nie dodam gazu przy odpalaniu, Dzieje sie tak przeważnie jak stoi z górki . Nie jeżdżę nią juz tylko ja , ale również mój facet a on niestety to taka sierotka marysia co do auta i mimo moich usilnych próśb jeździł na takiej zajebistej rezerwie, wiec boje sie ze gdzieś jest zaciągnięty syf z baku. Chyba że macie inne wytłumaczenie takiego zachowania?
_________________
 
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2012-05-02, 00:27   

Zawsze autko może zaciągnąć syf z baku, ale generalnie MX-3 mają kilka litrów paliwa na dnie jakby zamrożone w sensie takim, że tam właśnie pływa najgorszy syf i nigdy go nie wykorzystamy nie spalimy tego paliwa.

Ma autko alarm? Czasem w złożonych alarmach psuje się czujnik wzniesienia/położenia samochodu i wtedy albo wyje alarm albo odcina zapłon, bo uznaje sytuację kradzieżową.

Prześwietliłbym temat alarmu skoro chodzi o pochyłości.
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
Hosia 


Pojazd: Mx 3 1,6 SOHC
Wiek: 38
Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 121
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-05-02, 14:10   

właśnie alarm tez mi świruje bo nie zawsze chce się wylączyć lub sam się załącza . Myślałam że to wina bateryjki w pilocie ale może masz racje z tym czujnikiem . Wiesz może gdzie go mogę znaleźć i jak wymienić , a może lepiej udac się do elektryka niech on sie z tym bawi ?
_________________
 
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2012-05-02, 16:35   

Makiaweli ja też się nie znam, ale spotkałem się z takim przypadkiem. Takie czujniki są stosowane w lepszych alarmach owszem, ale pamietaj że tu mamy do czynienia z używanym autem, w którym nie wiadomo co siedzi po poprzednim właścicielu :) Moim zdaniem lepiej rozpatrzyć wszystkie możliwości i mieć radoche z auta, niż sprzedać je przez jeden duperel i później tego żałować.
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2012-05-04, 00:01   

Hosia nie pamiętam szczegułów jak się ten czujnik nazywa ani gdzie jest niestety. Ale wiem, że dobry elektryk taki starej szkoły co żaróweczką sobie sprawdza każdy kabelek powinien dojść do przyczyny usterki. Skoro alarm nawala to tym bardziej zwróciłbym na niego uwagę.
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
Borek 

Pojazd: mx3
Piwa: 1 piwo
Wiek: 35
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 334
Skąd: Czarny Bór
Wysłany: 2012-05-06, 13:25   

Mi po wymianie przepływki problemy z odpaleniem minęły, ale nie na długo. Od nowa to samo. Wogóle ssanie nie załącza się przy odpaleniu tylko tyrkocze na niecałych 1000 obrotach. Również pojawił się taki problem, że podczas jazdy gdy wrzucam na luz , naciskam hamulec i skręcam to autko się dławi i gaśnie. I cóż to może być?
 
     
presco 
Moderator



Pojazd: Mitsu Space Star 1.2 CVT
Piwa: 10 piwa
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 1057
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-05-06, 13:29   

Dolej płynu chłodzącego, odpowietrz. Benzyny masz dużo? na pełnym baku podobne objawy?

- filtr paliwa
- odpowietrznik baku
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group Mapa Forum
Style by Kubik & chabas for www.mx-3.pl
Copyright © 2010 - 2017
Nasi partnerzy:





MX-3.com

MX-3 Club Lithuania



stat4u Polityka cookies ciasteczekKBK Music Productions