Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityk Plików Cookies. Moesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglšdarce. OK, rozumiem
Klub MX-3 Drivers Forum :: Zobacz temat - Regulacja cięgna centalnego zamka w drzwiach
Przejdz do forum Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Klub MX-3 Drivers Forum Strona Główna
Strona główna Grupy Szukaj Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Regulacja cięgna centalnego zamka w drzwiach
Autor Wiadomość
Bacon 


Pojazd: Mazda Mx-3 1.8 V6 24V '97 Black Edition :)
Wiek: 35
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 27
Skąd: Czersk/3city
Wysłany: 2011-07-14, 12:43   Regulacja cięgna centalnego zamka w drzwiach

Witam.
Od jakiegoś tygodnia nie mogłem otworzyć drzwi w Madzi za pomocą pilota, udawało się to jedynie przez kluczyk co jak dla mnie było frustrujące :) Przeszukując forum nie znalazłem takiego tematu więc postanowiłem zrobić fotorelacje z naprawy być może ktoś ma podobny problem i mu to trochę pomoże :)

Więc do dzieła:

Narzędzia : śrubokręt krzyżowy , plaski oraz kombinerki.

A wiec tak otwieramy drzwi i odkręcamy śrubkę przy klamce zaznaczoną na zdjęciu.



Oraz tą na "froncie" drzwi.



Teraz opuszczamy szybę żeby było nam łatwiej wyciągnąć boczek. I od góry zaczynamy delikatne odczepiać cały boczek z zaczepów, uważając na klamkę i przewód od sterownika szyb elektrycznych. Trzeba wyciągnąć ten wewnętrzny plastik.



Gdy odczepimy boczek najlepiej jak podniesiemy teraz szybę, następnie odłączamy kostkę od sterownika szyb elektrycznych.



I mamy gołe drzwi :) Interesuje nas teraz fragment które zaznaczony jest na zdjęciu.



A konkretnie te 3 śrubki.



I teraz tutaj zaczyna się proces regulacji cięgieł. Odkręcamy najpierw te dwie śrubki zaznaczone nr.1 i ustawiamy cięgno, u mnie pomogło jak przesunąłem to mocowanie zupełnie do góry, jak to nie pomoże to spróbujmy odkręcić śrubkę oznaczona nr 2 i tam regulować, po każdym ustawieniu dokręcamy wszystkie śrubki i sprawdzamy pilotem otwierając i zamykając zamek kilkakrotnie czy cięgna poruszają się w taki sposób aby zapewnić pewne otwarcie i zamkniecie samochodu, zważamy również na to aby to "mocowanie regulacyjne" nie uderzało w blachę drzwi od dołu zaznaczoną nr 3 na zdjęciu. Aha mimo że są tam śruby na krzyżaka to u mnie jakoś się nie dały odkręcać dlatego warto opcjonalnie mieć kombinerki i śrubokręt płaski :) Ustawienia cięgna mogą być w każdym aucie pewnie inne, u mnie do wygląda tak.



Po tej regulacji auto elegancko otwiera i zamyka się z pilota a ja nie muszę się aż tak martwić o mój wykrzywiony kluczyk <diabełek>

P.s: To moja pierwsza fotorelacja za ewentualne błędy przepraszam.
 
 
     
kubik 
Administrator
No Mazda, no fun...



Pojazd: MX-3 1,6 '92 -> Accord CL7 Sport '03
Piwa: 6 piwa
Wiek: 33
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 1838
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2011-07-14, 12:58   

Dobra robota :) nie wiem jak jest w poliftowej wersji, ale przed liftem aby zdjąć boczek trzeba odkręcić również panel sterowania elektrycznych szyb. Dodatkowo przed liftem (przynajmniej u mnie) siłownik centralnego zamka znajduje się pod prętem, który wychodzi odrazu z "dziubka" do zamykania drzwi od wewnątrz - znajduje się całkowicie na widoku. Też miałem problem z otwieraniem na pilota i p[otrzebował regulacji :)
_________________
KBK Music

Mój Accord CL7 Sport   :)
 
 
     
Bacon 


Pojazd: Mazda Mx-3 1.8 V6 24V '97 Black Edition :)
Wiek: 35
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 27
Skąd: Czersk/3city
Wysłany: 2011-07-14, 13:08   

kubik napisał/a:
nie wiem jak jest w poliftowej wersji, ale przed liftem aby zdjąć boczek trzeba odkręcić również panel sterowania elektrycznych szyb.


Też tak myślałem ale okazało się to nie potrzebne bo tego panelu od sterowania się nie wyciąga tylko odpina się kostkę żeby zdjąć boczek.
 
 
     
Face2Face4Race 
Klubowicz
i LoVe My MaDzIa !



Pojazd: Madzia V6
Piwa: 15 piwa
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1645
Skąd: .!..d**b..!.
Wysłany: 2012-07-12, 19:24   

Bacon dobra robota <piwo> Właśnie się przymierzam do takich dłubanek w swojej Madzii, więc Twoja fotorelacja idealnie mi się przyda :)
_________________
z miłości leczy
...tylko śmierć

_________________
..::MadziaForeVer::..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group Mapa Forum
Style by Kubik & chabas for www.mx-3.pl
Copyright © 2010 - 2017
Nasi partnerzy:





MX-3.com

MX-3 Club Lithuania



stat4u Polityka cookies ciasteczekKBK Music Productions