Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityk Plików Cookies. Moesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglšdarce. OK, rozumiem
Klub MX-3 Drivers Forum :: Zobacz temat - przegrzewa się 1.8 V6
Przejdz do forum Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Klub MX-3 Drivers Forum Strona Główna
Strona główna Grupy Szukaj Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
przegrzewa się 1.8 V6
Autor Wiadomość
Mx6 Zabrze 

Pojazd: MX 3 1.8 V6 K8
Wiek: 31
Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 28
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-05-17, 19:02   przegrzewa się 1.8 V6

witam znowu wszystkich szanownych forumowiczów :D mam kolejny problem z moją czerwoną bestią mianowicie mi się przegrzewa wymieniłem termostat i dalej się przegrzewa ale zacznę od początku kiedyś jadąc DTŚ włączyłem nawiew bo mi ciepło było a tu patrze i w momencie temperatura była na max zjechałem od razu żeby ją zgasić okazało się że z tego wlewu co jest nad rozrządem uwaliła się uszczelka i waliło wodą w zbiorniczku wyrównawczym był cały czas taki sam stan czyli ok potem wymieniłem termostat ale dalej się przegrzewa słychać dziwne dzwięki z okolicy pompy mimo że auto się grzeje ze zbiorniczka nie ubywa wody wiatrak się nie załącza chociaz działa więc jestem pewny że raczej pompa dała sobie spokój i się zepsuła no chyba że mogą być inne przyczyny tego zjawiska i własnie w tym celu piszę żebyście mnie nakierowali albo przyznali rację że pompa jest do wymiany i przy okazji ile biorą za wymianę i jaką pompę kupić pozdrawiam

[ Dodano: 2013-05-17, 19:17 ]
zapomniałem dodać że jak się puści nawiew na gorące powietrze to i tak leci zimne mimo że wskazówka dochodzi do czerwonego pola
 
     
presco 
Moderator



Pojazd: Mitsu Space Star 1.2 CVT
Piwa: 10 piwa
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 1057
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-05-17, 19:29   

z tego co piszesz to raczej pompa. Nie bierz chinskiej najtanszej tylko coś ze średnej półki różnica w cenie nie jest duza
_________________

 
 
     
Makiaweli 
Mechanik



Pojazd: 1.6 DOHC '97
Piwa: 25 piwa
Wiek: 39
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 1658
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-20, 08:07   

nie rozumiem tylko czy faktycxznie ci się przegrzewa czy tylko wskazówka tak pokazuje

ja bym przed wymianą sprawdził czy czujnik nie szfankuje albo wskazówka

choć nie do końca rozumiem co tak naprawdę ci się dzieje
 
     
Mx6 Zabrze 

Pojazd: MX 3 1.8 V6 K8
Wiek: 31
Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 28
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-05-20, 23:03   

właśnie też mi wpadł do głowy czujnik woda nie bulgoczę w zbiorniczku właściwie jest zimna chłodnica lekko ciepła a silnik gorący tak choćby nie było obiegu wskazuje to na zapowietrzony układ ale odpowietrzałem go już i nic to nie dało wywale jeszcze termostat bo może kupiłem wadliwy bo jest za duża różnica między powrotem a tym dopływem przy aparacie nic nie majstrowałem więc to odpada z zbiorniczka nie śmierdzi spalinami więc przez głowice też nie uszczelka pod głowicą nie padła bo jak dodaję gazu na odkręconym korku z chłodnicy to wody nie wywala nie kopci na biało nie ma na bagnecie wody ani w zbiorniczku oleju więc albo pompa wody albo czujnik temperatury tak mi się przynajmniej wydaję no chyba że źle odpowietrzam układ ... jutro odkręcę czujnik jak nie wywali wody to już raczej będę pewny że pompa siadła ale z drugiej strony na biegu jałowy temperatura idzie do połowy dopiero jak się gdzieś przejedzie to temperatura idzie na maxa
 
     
kt65c453 
Klubowicz


Pojazd: mx3 v6
Piwa: 7 piwa
Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 515
Skąd: Będzin
Wysłany: 2013-05-21, 07:19   

ale w zasadzie co w tej pompie mogło by się popsuć, musiało by zmielić łopatki (ale o co ? ) albo wirnik spaść albo zatarta ale to by pasek zerwało, żeby pompę zmienić trzeba rozebrać częściowo rozrząd
_________________
Naprawa, regulacja, konserwacja, malowanie, remonty blacharskie Mx-3 i inne auta Będzin gsm 508511870
 
 
     
Makiaweli 
Mechanik



Pojazd: 1.6 DOHC '97
Piwa: 25 piwa
Wiek: 39
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 1658
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-21, 07:47   

Nie wiem dokładnie co się w nich psuje ale pompy padają
mogła być już od dawna nie wymieniana

układ chłodzenia sam się odpowietrza więc przy normalnej jeździe nie może się zapowietrzyć chyba że jakaś nieszczelność

przyjrzy się paskowi na pompie
a jak postawisz samochód to nie złapie temperatury za wysokiej nawet po godzinie tylko musisz się przejechać ??

ja bym się upewnił najpierw że czujnik dobry
skombinuj jakiś termometr którym zmierzysz powyżej 100*C odkręć korek na chłodnicy i grzej silnik mierząc temp. w chłodnicy
a w między czasie zmierzyłbym rezystancję czujnika albo go wykręć i do wrzątku wrzuć na trochę i zmierz wtedy rezystancję i zobaczysz czy jest taka jak powinna
 
     
Mx6 Zabrze 

Pojazd: MX 3 1.8 V6 K8
Wiek: 31
Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 28
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-05-21, 19:30   

nie wiem jak to się stało ale wywaliłem termostat odpiąłem czujnik wydaję mi się że temperatury a tu co temperatura trzyma na środku jest obieg woda krąży aż miło wentylator działa nie przegrzewa się nie ogarniam tego auta
 
     
Makiaweli 
Mechanik



Pojazd: 1.6 DOHC '97
Piwa: 25 piwa
Wiek: 39
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 1658
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-22, 08:21   

termostat sprawdź w wodzie wrzuć do garnka i zagotuj wodę i zobacz czy się otwiera
 
     
ELEKTROBDG 

Pojazd: Mazda MX-3 1.8 V6
Piwa: 1 piwo
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-23, 14:52   przegrzewanie

Witam ja mam teraz u siebie taki problem.Termostat wymieniłem na nowy ale silnik sie grzeje nadal w rurach nie czuje przebiegu wody ze zbiorniczka nic nie ubywa do tego zauważyłem delikatne pryskanie wodą w okolicy pompy myśle że czas na wymianę pompy...a wy co o tym myślicie?
 
     
Makiaweli 
Mechanik



Pojazd: 1.6 DOHC '97
Piwa: 25 piwa
Wiek: 39
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 1658
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-24, 07:46   

Myślę że najwyższa pora wymienić pompę skoro już widzisz nieszczelność
 
     
kt65c453 
Klubowicz


Pojazd: mx3 v6
Piwa: 7 piwa
Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 515
Skąd: Będzin
Wysłany: 2013-06-24, 18:13   

moim zdaniem pompa sie może zepsuć tylko jak jest zatarta albo leje a tak to nie ma się co popsuć no chyba że coś ci zmieliło łopatki ale to raczej niemożliwe , a wiatrak ci sie załącza ??
_________________
Naprawa, regulacja, konserwacja, malowanie, remonty blacharskie Mx-3 i inne auta Będzin gsm 508511870
 
 
     
blase 


Pojazd: mx3 1.6
Wiek: 47
Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 31
Skąd: Siemonia(Będzin)
Wysłany: 2013-06-24, 19:07   

Spotkałem sie w tanich zamiennikach z wirnikam z plastiku ale to było w oplach,a moze masz układ zakamieniony jak ktos jezdził długo na wodzie i chłodnica nie oddaje ciepła
_________________
Dym z opon leczy astme
 
     
ELEKTROBDG 

Pojazd: Mazda MX-3 1.8 V6
Piwa: 1 piwo
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-26, 15:33   Wymiana pompy

Tak wiatrak sie załącza.Na dzień dzisiejszy jestem za granicą (niemcy) dzwoniłem do polskiego mechanika i za wymianę pompy woła (uwaga!!!) 150 Euro :shock: :/
jest to kupa kasy więc mam tu paru znajomych co grzebią troszkę w autach i sami sobie naprawiają wiec poproszę ich o pomoc ale chciałbym się dowiedzieć czy jest to trudne i wymaga większego wysiłku.Szukałem opisu wymiany lub jakiejś fotorelacji ale nie znalazłem nic może ktoś z was jest w stanie pomóc w tej kwestii...
A pompę wymieniam z powodu grzania się silnika.Termostat wymieniłem wiec to nie wina tego w zbiorniczku woda stoi nic nie ubywa w rurach nie ma obiegu wody do tego zauważyłem delikatne chlapanie wody w obszarze pompy wiec z tego powodu chce to wymienić.
 
     
kt65c453 
Klubowicz


Pojazd: mx3 v6
Piwa: 7 piwa
Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 515
Skąd: Będzin
Wysłany: 2013-06-26, 19:18   

żeby zmienic pompe trzeba częściowo rozebrać rozrząd bo pompa jest tak jakby pod nim
_________________
Naprawa, regulacja, konserwacja, malowanie, remonty blacharskie Mx-3 i inne auta Będzin gsm 508511870
 
 
     
mardock007 
mx3...

Pojazd: mazda mx3 1.6 DOHC 107 KM
Wiek: 32
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 14
Skąd: NML
Wysłany: 2013-06-27, 00:40   

mi padla pompa...pol roku po tym jak dosypalem uszczelniacza.... i to w dodatku jak bylem w trasie <jelen> nigdy wiecej tego dziadostwa
_________________
"Tam gdzie kończy się ekonomia, tam zaczyna się pasja..." jak to ktoś powiedział
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group Mapa Forum
Style by Kubik & chabas for www.mx-3.pl
Copyright © 2010 - 2017
Nasi partnerzy:





MX-3.com

MX-3 Club Lithuania



stat4u Polityka cookies ciasteczekKBK Music Productions