Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityk Plików Cookies. Moesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglšdarce. OK, rozumiem
Klub MX-3 Drivers Forum :: Zobacz temat - Temo
Przejdz do forum Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Klub MX-3 Drivers Forum Strona Główna
Strona główna Grupy Szukaj Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kubik
2015-02-28, 08:17
Temo
Autor Wiadomość
LAska 

Pojazd: mx3 1.6sohc
Wiek: 28
Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 88
Wysłany: 2015-04-16, 21:27   

Fajnie że działasz przy niej, duży +,przyciemnij kierun i niech sie sprawuje jak najlepiej ;d
_________________
Dobre koło + Gleba i nic więcej mi nie trzeba
 
     
Temo 
Klubowicz



Pojazd: MX-3 1.8 V6 '97
Piwa: 2 piwa
Wiek: 31
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 588
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-04-17, 15:25   

No już dzisiaj kupiłem folie na lexy tylne i kierunki, brakuje tylko miejsca z prądem na suszarkę bo na lampy trzeba grzać koniecznie na tym łuku
 
 
     
klainkaa 
Moderator



Pojazd: Mx-3
Piwa: 1 piwo
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 810
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2015-04-17, 18:47   

Meeega lakierek .... :) dawaj te kierunki takie jak ja mam od Witka wlasnie z punto .... :P czekam na spotkanie z Twoja Madzia na zlocie .... :)
_________________
Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków .... pojeździć się da ale czegoś brakuje... :P
 
 
     
Temo 
Klubowicz



Pojazd: MX-3 1.8 V6 '97
Piwa: 2 piwa
Wiek: 31
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 588
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-04-18, 14:28   

Klaudia Ty jedziesz z jeleniej wiec raczej się zgadamy i pojedziemy kolumną :p

[ Dodano: 2015-04-20, 21:54 ]
Zgodnie z tym co było pisane



Przód wyszedł spoko i bez probelmu,


prace nad tyłem i gościnnie pralka kumpla :)



i udało się zakończyć pracę, powiem tak... krew <palacz> mnie jasna zalała z tą folią nie licząc oparzonego palca od opalarki i moje zdanie na ten temat jest takie, że z opalarką na lewej stronie wyszła większa lipa niż z zwykłą suszarką na drugiej, trochę przebijania pęcherzy było bo musiałem robić na wodzie, a miałem jedno podejście bo za mało arkusza kupiłem ;)
 
 
     
dam92 
Klubowicz


Pojazd: Mazda MX-3 2.5 V6
Piwa: 2 piwa
Wiek: 31
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 231
Skąd: Poland, Tychy
Wysłany: 2015-04-20, 22:06   

Prezentuje się dobrze :) <spoko>
 
 
     
klainkaa 
Moderator



Pojazd: Mx-3
Piwa: 1 piwo
Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 810
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2015-04-20, 22:15   

Temo, jasne że się zgadamy tylko ja bardziej po drodze to wro niż jelenia .... :P mega efekt lamp ale nie za ciemne dla psiarni ... :/ jakies masz żarówki nowe kupione ...??? Jak ze swieceniem.... ?? ?
_________________
Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków .... pojeździć się da ale czegoś brakuje... :P
 
 
     
kicak44 
Klubowicz



Pojazd: MX-3 1.6 DOHC + LPG
Piwa: 2 piwa
Wiek: 30
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 512
Skąd: Chorzele
Wysłany: 2015-04-20, 22:45   

No i fajnie wyszło <spoko>
widzę, że lexy nie mają żadnych napisów wytłoczonych na szkle - wyszło idealnie na gładko, bo w ori to szpeci ... niektórzy niby je szlifują, ale szkoda zachodu
_________________
"Muza bez basu, jest jak sex bez orgazmu"

http://mx-3.pl/topics3/kicak44-vt3180.htm
 
     
Temo 
Klubowicz



Pojazd: MX-3 1.8 V6 '97
Piwa: 2 piwa
Wiek: 31
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 588
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-04-21, 02:03   

klainkaa, no pewnie jakoś w trasie się złapiemy :) Co do psiarni to odkąd mam Magde nie było kontroli i odpukać bo mają o co :P tłumik, lampy przód, tył i teraz folia :D Co do świecania to lexy są clear type więc mocniej widać niż na ori, które całe są w kolorze, patrzyłem i w słońcu pozycję widać na moje oko dobrze. Ta folia nie nadaję się do ori lamp bo kolega w GSI ma taką i zero światła jak wciska hamulec.

kicak44, Nie posłuchałem rady i robiłem całością więc i pęcherzyków kilka musiałem przebić itd. Z metra jeszcze jest efekt, ale bliżej nie patrzeć :D Będę miał nerwy to może nakleje na nowo
 
 
     
witek 
Koord. ds. Klubowiczów



Pojazd: MX-3 "Precidia" 2.5 V6
Piwa: 14 piwa
Wiek: 30
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 1315
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2015-04-26, 12:25   

Oo lampy jak u mnie :)
_________________
"Wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje"
 
     
Temo 
Klubowicz



Pojazd: MX-3 1.8 V6 '97
Piwa: 2 piwa
Wiek: 31
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 588
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-04-26, 21:13   

brakuje mi jeszcze stopów dodatkowych, ale to są dalekie plany :) O dziwo folia mocno przepuszcza światło i super widać przez nią, bo w razie czego chciałem ledy pakować na tył

[ Dodano: 2015-05-04, 18:56 ]
Takie kółka wpadły do Magdy, o cal większe niż poprzednie i czarne jak chciałem, wymagają poprawki w malowaniu i dekielki muszę dokupić, ale kupiłem je w komplecie z oponami za dobrą cenę więc nie było nad czym się zastanawiać.

Lipa trochę na tył 205/55 trze i brakuje mi tych dwóch cm dlatego pod koniec tygodnia wpada na przód 205/45, a na tył właśnie 205/50



[ Dodano: 2015-05-21, 23:32 ]
Przyszła paczka od Makiego :D


przed założeniem wrzucę zdjęcie jak musiałem jeździć z TPS'em żeby Magda nie wariowała :P

[ Dodano: 2015-08-12, 19:26 ]
Zatem zaczynając od początku:



- zakupiłem kierunki clear punto I, farbe na zaciski oraz springi apexa -35mm więc trzeba było je zarzucić, po zarzuceniu wyjazd i po 20 metrach amor strzelił
- zakupiłem amorki na przód więc znów krew zalewa bo trzeba rozbierać, po założeniu na stacjach diagnostycznych nic, a mi dalej coś napieprza z przodu
- kupione kolejno dwie poduszki z łożyskami na przód i tu już :cry: bo znów trzeba zrzucać i co wyszło w praniu to łożyska miedzy poduszką amora, a kielichem były połamane :shock: więc założyłem dzisiaj nowe poduszki z łożyskami i o dziwo już nic, Magda leci jak szalona, na stacje znów i wszystko gra jak w książce

idziemy dalej z tematem, myśle sobie do łodzi jechać w taki upał bez klimy to lipa, w zeszłym roku gość mnie skasował jak za zboże i po 3 miesiącach było po klimie, pewnie wbił mi z 100g i twierdził, że to już finał, auto trzymał mi z 3 godziny, a dzisiaj znajomy nabił mi 750gram odczynnika co widziałem bo przeźroczysty zbiornik z miarką miał i mam pewność, że za miesiąc nie będzie pusto, a w sumie zajeło mu to 15m z sprawdzeniem szczelności.




pierwsze poglądowe felg, czarne czekają na regenerację, więc obecnie latam na srebrnych, w międzyczasie dodam fotki starych springów dla przestrogi przed MTS'em i kierunków od punto

[ Dodano: 2015-09-14, 16:16 ]
Ciąg dalszy, czyli amory z tyłu wymienione bo poprzednie kamoki z 2008r. zakończyły żywota, oraz poniżej pare fotek z malowania zacisków na czerwono

Gościnnie pralka kumpla

amor się załapał

tutaj mały dodatek przy okazji, niby nic, ale lepiej wygląda, pokrywe w planach przydałoby się wypolerować


[ Dodano: 2015-09-14, 16:22 ]
W dalszych planach, ścieranie konserwy i położenie jej na nowo bo miejscami przetarte tu i tam, kolejno z przodu nadkola do wycięcia w środku ta plaska powierzchnia na której trzyma się przewód i wspawanie świeżej blachy, nie chce mi się bawić w szlifowanie czegoś co można wyciąć i wstawić nowe bez zabawy z malowaniem jak przy nadkolach itd, kolejno może się uda spolerować Magdę przed zimą i zabezpieczyć. Jak już wjadą stalówki to 16stki idą w obroty i tu problem z kolorem, jak już zostanie czarny to połysk czy mat :/

I z najważniejszych przed samym zlotem wleciał Valvo max life 10w40 i jestem bardziej zadowolony niż z motula po 2k ten olej ciągle na bagnecie ma swój kolor :D
 
 
     
LAska 

Pojazd: mx3 1.6sohc
Wiek: 28
Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 88
Wysłany: 2015-09-28, 21:10   

Jak z tyłu ci trze to ranty zaklep ;) springi minus ile MM ? ;> fajnie wygląda cała taka "ciemna" ale felgi zostawiłbym srebrne ,fajnie kontrastuje ;)
_________________
Dobre koło + Gleba i nic więcej mi nie trzeba
 
     
Temo 
Klubowicz



Pojazd: MX-3 1.8 V6 '97
Piwa: 2 piwa
Wiek: 31
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 588
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-09-29, 14:56   

na 205/45 czy 205/50 springi -35mm i gra gitara :) Od nowości moje auto nie widziało nikogo z tyłu więc latam jako 2 osobowe i mi styka

[ Dodano: 2015-09-29, 14:57 ]
no i do końca tygodnia wpadają nowe końcówki stabów bo już mi ktoś podsunął pomysł i faktycznie luz dopiero jest do wyłapania jak odepne amor z tyłu i ruszam wszystkim, stąd hałas tylko na kostce
 
 
     
kicak44 
Klubowicz



Pojazd: MX-3 1.6 DOHC + LPG
Piwa: 2 piwa
Wiek: 30
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 512
Skąd: Chorzele
Wysłany: 2015-09-30, 09:27   

Gustowne malowanie pod maską <spoko>
LAska, ma rację, czarne felgi nie pasują, za bardzo się zlewają i nie ma efektu praktycznie. Jeszcze jakbyś je prysnął w połysk jak u kumpla w Preludzie to OK ... ale ważne, żeby się Tobie podobało :)
Wrzuć jeszcze jakieś foty pokazujące jak Mazda przysiadła.
Te boczne kierunki od Punto jako tako pasują bez przeróbek? Dość fajnie wyglądają.
_________________
"Muza bez basu, jest jak sex bez orgazmu"

http://mx-3.pl/topics3/kicak44-vt3180.htm
 
     
Temo 
Klubowicz



Pojazd: MX-3 1.8 V6 '97
Piwa: 2 piwa
Wiek: 31
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 588
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-09-30, 14:52   

Przy punto to poszedł mod na cacy troche podciąć nagiąć i wchodzi żarówka z cokolem na styk, powiem tak 15stki po zlocie poszly aut bo podarłem cały dół na zlocie i w mieście, docelowo kolor felg nie wybrany bo na zimę idą w malowanie i jak czerń to właśnie na wysoki połysk, na tych springach i 15stkach to ja siedzialem tak nisko jak bosaczek na gwincie z tym, ze on dziob miał jeszcze niżej

[ Dodano: 2015-10-18, 17:09 ]
Tak więc zgodnie za namową Damiana pacjent

Trafił na garaż z ładunkiem potrzebnym do operacji

Zatem w dalszej części poleciał katalizator(pusty), który powodował duży hałas w kokpicie i mulił trochę pacjenta przy niższych obrotach

Oczywiście korzystając z okazji zostały poprawione łączenia i dospawane w końcu uchwyty do tłumika

A na sam koniec korzystając z okacji i tego, że auto jest w szlachetnej zieleni poleciało niebieskie podświetlanie w 3 odcieniach na rzecz ori i o wiele lepiej i przyjemniej się jeździ. Na liczniku kapturki zdjęte

Będzie trochę luźnej kasy to się zamówi komplet w jednym odcieniu zieleni i założy :)

[ Dodano: 2015-11-14, 19:31 ]
Oczywiście pacjentka przed zabiegiem umyta dokładnie :P


Na przeglądzie czepiono się niby krzywej tarczy z tyłu, więc trzeba było się za to zabrać i wymienić. Tarcza nie była krzywa, ale nie mam szczerze pojęcia co mogło wywołać takie coś na tarczy, oczywiście z tego koła na cięzkich felgach nic nie było, na lekkich wąskich zimowych zaczeło bić po kierownicy strasznie i huczeć z lewej tylniej kolumny



Na wymianę poszły tarcze TRW obie razem z klockami ATE



Nie musiałem wymieniać żadnych gumek na szczęce bo każda była cała i nie sparciała, więc zestaw zamienny leży i czeka. Jedyne co zrobiłem to porządnie wyczyściłem z starego smaru i brudu, wciśniety nowy i poskładane wszystko w całość.

[ Dodano: 2015-11-24, 16:54 ]
Mody modami, ale natrafiła się okazja, a że dohc trochę za słabo ciągnie to chciałbym wam przedstawić nową już 3cią Magdę w moim życiu.

Na pokładzie:
- pakiet v6
- klima
- ABS
- Elektryka drzwi
- Centralny
- Immobiliser
- Sportowy kompletny wydech dedykowany do vki (szczerze myślałem, że wrzuce WM'a z czarnuli, ale jest zero basu, sam wspaniały dla ucha pomruk)

Kilka fotek














A tutaj dziewczyny razem :P



podsumowując, jest power, nie będzie śmigać doputy nie zleje oliwy i nie wleje świeżej razem z filtrami etc. później naturalnie rozrząd itd.
Wnętrze jest jak nowe pomijając syf na podłodze :D , kierownica cała, fotele nie przetarte, bez plam, sufit jasny, półka nie złamana, zawiasy od półki całe

Z rzeczy do zrobienia na już:
- przegub prawy zewnętrzny, czasem pyknie, czasem nie
- wymiana siłowników klapy bagażnika
- lewy i prawy łącznik stabilizatora z tyłu

Kosmetycznie:
- przednie dokładka do podmalowania bo obdarta
- zabezpieczenie drzwi dołem póki całe bez rudej
- przerzucenie szyby tylniej z czarnej bądź zaciemnianie obecnej. Co wyjdzie taniej
- porządek pod maską
- jakaś polerka przed zlotem :)
- jakiś inny kolor rozpórki bo czarny zlewa się z resztą.
- zawias? niewiem czy jest sens bo przyjemnie się jeździ z nie wybitym wnętrzem


oczywiście jak z poprzedniczką pełna konserwa podłogi, mam nadzieję, że zrobię taki kawał roboty jak LASka.
 
 
     
kicak44 
Klubowicz



Pojazd: MX-3 1.6 DOHC + LPG
Piwa: 2 piwa
Wiek: 30
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 512
Skąd: Chorzele
Wysłany: 2015-11-24, 17:56   

Nowa strzała nieźle się prezentuje, fotele niezniszczone, boczki też cacy, lakier też nie odstaje od normy - bardzo możliwe, że Niemiec tylko do kościoła jeździł :P
Serio, wygląda na zadbany egzemplarz <spoko>
Czarna na sprzedaż idzie, czy będziesz trzymał obie?
_________________
"Muza bez basu, jest jak sex bez orgazmu"

http://mx-3.pl/topics3/kicak44-vt3180.htm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group Mapa Forum
Style by Kubik & chabas for www.mx-3.pl
Copyright © 2010 - 2017
Nasi partnerzy:





MX-3.com

MX-3 Club Lithuania



stat4u Polityka cookies ciasteczekKBK Music Productions